Az inzulinrezisztencia diagnosztizálása és a kezelés mihamarabbi elkezdése nagyon fontos, ugyanis amellett, hogy ez a rendellenesség igen nagy terhet ró a szervezetre, más betegségek okozója is lehet. Nagyon sokszor jelentkezik miatta PCOS, vagyis policisztás petefészek szindróma, ami szinte lehetetlenné teszi a megtermékenyülést.
Sőt, az inzulinrezisztencia meddőség kialakulásához is vezethet, így akik kisbabát szeretnének, kiemelten kell figyeljenek a tünetekre. Többszöri sikertelen próbálkozás után, illetve ha spontán vetélés is előfordult már, akkor mindenképpen ki kell vizsgáltatni, hogy szénhidrát anyagcsere zavarról van szó vagy nem.
Az esetek jelentős százalékában a inzulinrezisztencia meddőség áll a hátterében, ennek ellenére a hárompontos vércukorterhelés vizsgálat inzulinértékekkel nem tartozik a rutinvizsgálatok közé, ezért ezt külön kérni kell. Érdemes még mindenféle művi beavatkozás, hormonkezelés, inszemnia és lombikprogram előtt átesni ezen az analízisen, ugyanis ha az inzulinrezisztencia meddőség okozója, akkor a megfelelő diéta is elegendő lehet ahhoz, hogy a várva-várt baba megfoganhasson és egészségesen a világra jöhessen.
Egyes esetekben gyógyszeres kezelésre is szükség van, de ha nem sürgős a gyermekvállalás, akkor néhány hónap alatt felkészíthető a szervezet egy új élet megteremtésére, a lassan felszívódó szénhidrát táblázat segítségével. A drbenkoeva.hu weboldalon is megtalálható adatok alapján könnyedén összeállítható egy olyan étrend, amelyiknek révén a vércukor- és az inzulinszint is normális értékek alatt tarthatóak.
Természetesen ehhez az is kell, hogy egy szakértő állapítsa meg a kór súlyosságát és határozza meg a napi megengedett szénhidrátmennyiséget is. Az irányérték 160 mg/nap, de ez egyéntől függően lehet kevesebb vagy több is. Amennyiben megvolt a vizsgálat és a diéta előírásai ismertetve lettek, akkor a lassan felszívódó szénhidrátok táblázat és egy kis akaraterő, illetve elhatározás elegendő ahhoz, hogy valaki megszabaduljon a tünetektől és a gyermekvárás örömei elé nézhessen.